Sunday Scroll #118: Wie is Emma Stern?

Onze Sunday Scroll ken je vast wel. Elke zondag lichten wij op onze Instagram een vrouwelijke kunstenaar uit. Hierbij laten we tien werken van deze persoon zien. Ook vertellen we wie ze is en wat ze doet. Nu brengen we de Sunday Scroll ook hier naartoe. In deze langere versie kom je iets meer te weten over kunstenaar zelf. Deze week: kunstschilder en digital artist Emma Stern.

Emma Stern werkt en woont in Brooklyn, New York. Na het behalen van haar diploma Autonome Beeldende Kunst aan de schilderschool van het Pratt Institute in Brooklyn, heeft Stern haar werk internationaal tentoongesteld. Zo was haar kunst onder andere te zien in Frankrijk, de Verenigde Staten en België.

Stern combineert haar achtergrond in traditionele olieverfschilderijen met 3D-software, om zo hedendaagse portretkunst te realiseren. Hiervoor gebruikt ze tools die voorheen vooral door game-ontwikkelaars werden gebruikt om vrouwelijke modellen te creëren.

Met het gebruik van virtuele vrouwen of avatars als haar onderwerp levert de kunstenaar kritiek op de door mannen gedomineerde gamesfeer. Ze benadrukt de pornografische voorstellingen van vrouwen in 3D-communities en de gamecultuur. Thema´s zoals subversie, perversie en fantasie worden op een feministische manier bevraagd. Hiermee onderzoekt Stern de vooroordelen en voorkeuren die een gevolg kunnen zijn van deze pornografische vrouwenlichamen die in cyberspace te zien zijn.

Maar naast dat ze een kritische blik werpt op de gamecultuur, gebruikt ze deze ook als inspiratiebron. Haar droomachtige esthetiek komt samen in bekende spelpatronen afgebeeld in een fantasierijke- en pastelkleurige onlinewereld.

Wil je meer weten over Emma Stern? Volg haar dan op Instagram!

Gerelateerd

How to survive goede voornemens!

Een grote tip van een ervaringsdeskundige Het is 1 januari als ik dit schrijf en ik ben net wakker geworden op een bank. Niet in m’n eigen kots en tussen de flessen gelukkig 😉 Misschien had je vandaag een andere start en werd je krokant en ergens in de middag

Lees meer »

Maffe Meestwerken

In deze nieuwe podcastserie, Maffe Meesterwerken voor Omroep MAX nemen kunsthistorici Paul Rem en Cathelijne Blok je mee langs iconische kunstwerken en de personen die ze zo bijzonder maken. Van het levend kunstwerk Mathilde Willink in het beroemde portret van Carel Willink, tot Judith en Holofernes van de Italiaanse kunstenaar Artemisia Gentileschi. Deze

Lees meer »

Dat proces voelt bijna magisch.

In 2018 organiseerden wij onze allereerste Titty Talk: een first date met 40 feministen. Een inspirerende ontmoeting tussen activisten, feministische organisaties, kunstenaars en journalisten. Allemaal proberen ze op hun eigen manier een positieve verandering teweeg te brengen. Alleen wie zijn die feministen nou eigenlijk en waar staan ze voor? Wij

Lees meer »

Scroll #18: Wie is Lavinia Schulz?

Op een foto, genomen tijdens een kunstfestival in Hamburg in februari 1922, staat een stel. Men vermoedt dat Lavinia Schulz (1896–1924) en Walter Holdt (1899–1924) daarop te zien zijn, hoewel dit niet met zekerheid te zeggen is. Als het inderdaad zij zijn, is dit de enige bekende foto waarop ze

Lees meer »

Nabespreking van voorstelling SONGOFSONGS – 23 oktober

Cathelijne Blok hostte een panel waarbij de voorstelling SONGOFSONGS werd nabesproken. Met de kunstenaarsduo Suzan Boogaerdt en Bianca van der Schoot ging ze in gesprek over het maken van de voorstelling, ecostorytelling en technologie. De andere aanwezigen tijdens deze panel waren schrijver en kunstenaar Valentijn Hoogenkamp en multidisciplinaire kunstenaar en

Lees meer »

Kunststof! – 11 januari 2024

Cathelijne Blok is te gast geweest in een aflevering van Kunststof!, een radioprogramma van Radio 1.  Ze vertelt in deze uitzending over het platform The Tittymag, de functie van kunst en haar boek Maar is het kunst?. In het boek neemt ze de lezer mee op kunstreis! Van Botticelli’s wereldberoemde

Lees meer »

Deze kunstbeurs mag je echt niet missen!

Je onderdompelen in de meest geweldige kunst? En de hotste kunstenaars spotten? Dat kan, want van 21 tot 24 november opent UNFAIR Amsterdam haar deuren! Van rechtstreeks kunst van de kunstenaars kopen tot performances, tours en workshops.  De komende weken tonen wij op Tiktok (@thetittymag) kunstenaars die ons zijn opgevallen.

Lees meer »

The Titty Platform

Currently by invitation only. Still think you're the right fit?