Sunday scroll #153: Wie is Stefy Loret?

Onze Sunday Scroll ken je vast wel. Elke zondag lichten wij op onze Instagram een vrouwelijke kunstenaar uit. Hierbij laten we tien werken van deze persoon zien. Ook vertellen we wie ze is en wat ze doet. Nu brengen we de Sunday Scroll ook hier naartoe. In deze langere versie kom je iets meer te weten over kunstenaar zelf. Deze week: Estefania Loret de Mola, beter bekend als Stefy Loret.

Stefy Floret maakt systematische visualisaties van grootse filosofische en intieme persoonlijke thema’s. Daarmee begeeft Loret zich tussen de disciplines beeldende kunst en design. Ze is afgestudeerd grafisch designer maar werkt voornamelijk conceptueel en artistiek, of zoals ze het zelf beschrijft: “an artist at heart, who works in graphic design” (It’s Nice That, 2021).

Na haar afstuderen ontbrak het Loret aan een creatieve community. De pandemie maakte dat ze hiervoor naar Instagram reikte. Ze begon persoonlijke werken te postten en sommige hiervan gingen viraal. Met haar ontwerp “The Art of Going Through”, dat ze maakte naar aanleiding van haar eigen leven en de overgangsfases waarin ze zich bevond, bereikte ze maar liefst 455.000 mensen.

De illustraties waar Loret bekend om staat maakte ze oorspronkelijk alleen voor zichzelf. Hoewel ze zich er toentertijd nog niet zo bewust van was, creëerde ze al op deze manier vanaf haar achtste. In een interview met It’s Nice That vertelde ze dat ze toen een Powerpoint dagboek vol WordArt bijhield. Nu beschrijft ze haar werkwijze als een ‘act of self care’, waarbij ze emoties en gedachtes beter kan verteren door er middel van design doorheen te werken. Ze transformeert haar eigen existentiële crisissen in maakprocessen, die uitlopen op autonome ontwerpen met universele menselijke thema’s zoals eenzaamheid, liefde, de zoektocht naar innerlijke vrede en nog zo veel meer.

Haar werken kenmerken zich door het schematisch weergeven van abstracte concepten, met behulp van intuïtief kleurgebruik en lijnenspel.

Tijdens de pandemie begon Loret meerdere keren per week te posten op Instagram en haar volgers aantal groeide exponentieel van 20.000 naar inmiddels bijna 300.000. In 2021 deed ze samenwerkingen met onder andere kledingmerken Weekday en The Arrivals. Ze heeft een sterke interesse in fashion, maar richt zich momenteel op haar eigen mentale gezondheid, haar Instagram-pagina en freelance design werk.

Als je de esthetische, tot kunstwerken verheven, infographics van Stefy Loret wilt bewonderen volg haar dan zeker op Instagram!

  

Gerelateerd

Scroll #19 wie is Lara Schnitger?

De dagen zijn niet alleen bestemd voor urenlang scrollen door TikTok of Insta in bed, maar ook voor een goede dosis scrollen door Kunst! Daarom lichten we speciaal voor jou iedere week een kunstenaar uit. In deze editie staat de kunstenaar Lara Schnitger centraal. Van textiel tot performance, alles om

Lees meer »

 ‘Het moeten absoluut geen colleges worden, kunst is van iedereen.”

In de VPRO Gids vertellen Cathelijne Blok en Paul Rem over hun nieuwe podcast Maffe Meesterwerken, waarin ze wekelijks een bijzonder kunstwerk en het verhaal erachter bespreken. Van Catharina de Grote tot Cindy Sherman – elke aflevering duiken ze in kunststromingen, geschiedenis en idiote verhalen. Blok, oprichter van The TittyMag, brengt een

Lees meer »

Waar staan we nu echt?

Hoe staat het met de positie van vrouwelijke kunstenaars in musea en op kunstbeurzen? Worden de spelregels van de kunstmarkt herschreven? Tijdens deze inspirerende Art Talk neemt onze oprichter en kunsthistoricus Cathelijne Blok je mee in een gesprek vol prikkelende vragen en nieuwe inzichten. Ze gaat in gesprek met: Samen

Lees meer »

How to survive goede voornemens!

Een grote tip van een ervaringsdeskundige Het is 1 januari als ik dit schrijf en ik ben net wakker geworden op een bank. Niet in m’n eigen kots en tussen de flessen gelukkig 😉 Misschien had je vandaag een andere start en werd je krokant en ergens in de middag

Lees meer »

Maffe Meestwerken

In deze nieuwe podcastserie, Maffe Meesterwerken voor Omroep MAX nemen kunsthistorici Paul Rem en Cathelijne Blok je mee langs iconische kunstwerken en de personen die ze zo bijzonder maken. Van het levend kunstwerk Mathilde Willink in het beroemde portret van Carel Willink, tot Judith en Holofernes van de Italiaanse kunstenaar Artemisia Gentileschi. Deze

Lees meer »

Dat proces voelt bijna magisch.

In 2018 organiseerden wij onze allereerste Titty Talk: een first date met 40 feministen. Een inspirerende ontmoeting tussen activisten, feministische organisaties, kunstenaars en journalisten. Allemaal proberen ze op hun eigen manier een positieve verandering teweeg te brengen. Alleen wie zijn die feministen nou eigenlijk en waar staan ze voor? Wij

Lees meer »

Scroll #18: Wie is Lavinia Schulz?

Op een foto, genomen tijdens een kunstfestival in Hamburg in februari 1922, staat een stel. Men vermoedt dat Lavinia Schulz (1896–1924) en Walter Holdt (1899–1924) daarop te zien zijn, hoewel dit niet met zekerheid te zeggen is. Als het inderdaad zij zijn, is dit de enige bekende foto waarop ze

Lees meer »

The Titty Platform

Currently by invitation only. Still think you're the right fit?